dobra herbata

Dobra herbata – czy można ja przedawkować

Dobra herbata

Niestety nie na darmo mówi się, że wszystko może być trucizną, a wszystko to tak na prawdę zależy tylko od dawki. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku herbaty, nawet jeżeli jest to dobra herbata. Najgorsza w przypadku herbaty jest herbata czarna ponieważ zwykle pita jest mocna i zwykle na pusty żołądek. Przedawkowanie herbaty głównie spowodowana jest ilością teiny znajdującej w herbacie. Herbata, która spożywana jest w nadmiarze może spowodować wyższe ciśnienie, odwodnienie, nudności czy też wymioty. Teina zaliczana jest do grupy alkaloidów purynowych. W przypadku dostarczania do organizmu w ilościach normalnych nie jest szkodliwa, jednak jeżeli się ją przedawkuje to niestety może powodować duże problemy.

Gdy jest za dużo herbaty

W przypadku przedawkowania herbaty pojawić się częstomocz czy też biegunka, które mogą powodować odwodnienie organizmu. W większości przypadków również może pojawić się osłabienie organizmu, większa potliwość czy też przyspieszona praca serca. Niezależnie czy przyczyną przedawkowania herbaty będzie herbata czerwona czy też hibiskus herbata to efekty przedawkowania mogą być dość podobne. Innymi działaniami teiny w przypadku jej przedawkowania może być osłabienie pamięci, zwiększenie uczucia lęku czy też uzależnienie.
Większość osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo poważne mogą być tego rodzaju problemy. Jedną w poważniejszych kwestii, które powodować może nadużywanie i to niezależnie od rodzaju herbaty, która pita jest w nadmiarze jest anemia. Spowodowane jest to tym, że herbata może pogarszać wchłanianie żelaza. Ten problem powodować mogą nawet tak bardzo uznane herbaty jak herbata zielona. Dlatego też decydując się na większe spożywanie tego rodzaju herbaty trzeba pamiętać, aby robić to w sposób uważny oraz aby dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Mogą Cię także zainteresować