herbata z imbirem

Herbata z imbirem

Herbata z imbirem

Jednym z częściej spożywanych napojów każdego człowieka jest herbata. Herbata z imbirem pasuje zarówno do śniadania czy obiadu, jak i do kolacji. Można ją popijać również w ciągu dnia – ciesząc się jej licznymi, korzystnymi właściwościami.
Dobra herbata może być czystym naparem bądź może posiadać dodatek w postaci cytryny, mięty, soku bądź imbiru. Coraz częściej do urozmaicenia tego napoju stosuje się właśnie imbir.

Herbata zimowa

Dodatki do herbaty w postaci imbiru praktykuje się głównie zimą, ponieważ korzeń skutecznie chroni organizm przed przeziębieniami i grypą, poprawiając odporność organizmu. Herbata z imbirem poprawia także krążenie krwi, zwiększa wydajność fizyczną i umysłową oraz powoduje lepsze ukrwienie mózgu. Warto wspomnieć, że taki napar świetnie wpływa na utrzymanie idealnej sylwetki. Przyspiesza bowiem odchudzanie i przemianę materii, a także zwiększa wydzielanie soków żołądkowych, likwiduje wzdęcia oraz ułatwia cały proces trawienia. Dodatkową korzystną właściwością imbiru jest odświeżanie oddechu, odkażanie jamy ustnej, a także łagodzenie infekcji i bólu gardła.

Imbir w różnych dolegliwościach

Imbir może pomóc kobietom w okresie ciąży, ponieważ łagodzi nudności zapobiegając wymiotom. Dodatkowo zawiera liczne, cenne składniki odżywcze, takie jak potas, fosfor, wapń czy magnez, które są szczególnie potrzebne w tym okresie. Ze względu na działanie zmniejszające nudności, napar z dodatkiem imbiru to najlepsza herbata polecana także osobom cierpiącym na chorobę lokomocyjną.
Imbir można dodać do herbaty w postaci plasterków lub po jego starciu na tarce, jednakże z łatwością można również kupić gotową herbatę z jego dodatkiem. Często z imbirem występuje herbata czarna, ponieważ jest najbardziej popularna. Jej aromat świetnie łączy się ze smakiem korzenia. Praktycznie każdy dobry sklep z herbatami będzie posiadał w swojej ofercie herbatę z imbirem.

Mogą Cię także zainteresować