biała herbata

Biała herbata w diecie – wpływ na odchudzanie i zdrowie

Delikatna biała herbata

Biała herbata to jedna z najbardziej delikatnych herbat. Produkuje się ją głównie w Chinach i niezwykle ceni za unikalne cechy. W naszym kraju nie zyskała aż takiej popularności, jak herbata czarna i zielona. To jednak nie zmienia faktu, że jest znana i lubiana. Aspektem szczególnie przyciągającym uwagę miłośników herbaty jest potencjalny wpływ białej herbaty na odchudzanie. Wiele mówi się o tym, że herbata czerwona przyspiesza przemianę materii. A co z jej białą odpowiedniczką? Czy to mit, czy rzeczywiście można liczyć na takie efekty?

Przyspieszenie metabolizmu

Herbata biała niesie ze sobą spore bogactwo składników odżywczych. Zawiera bowiem wiele witamin i minerałów oraz jest źródłem polifenoli. Te ostatnie związki są silnymi przeciwutleniaczami. Pomagają zwalczać stres oksydacyjny w organizmie.
Jednym z bardzo ważnych aspektów skutecznego pozbywania się zbędnych kilogramów jest przyspieszenie metabolizmu. Badania wykazują, że wcześniej wspomniane polifenole mogą stymulować procesy metaboliczne w organizmie. Dobra herbata biała stanowi więc niejako przyspieszacz spalania tłuszczu. Jednocześnie hamuje powstawanie nowych komórek tłuszczowych. Wynika więc z tego, że picie białej herbaty, to dobry krok w stronę redukcji wagi ciała.

Dobre nawyki żywieniowe

Należy jednak pamiętać, że picie białej herbaty samo w sobie nie spowoduje utraty wagi. Jest to tylko element zdrowszego stylu życia i diety. Można jednak spojrzeć na problem z innej strony – biała herbata jest napojem o niskiej kaloryczności. Dzięki temu skutecznie zastępuje bardziej kaloryczne napoje. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest ważne nie tylko podczas odchudzania. Generalnie herbaty świata uważa się za zdrowe, dlatego są zdecydowanie lepszym wyborem niż dosładzane napoje i soki.
Dobra herbata, w tym biała, może też mieć pozytywny wpływ na nasze nawyki żywieniowe. Regularne picie tego napoju spowoduje dłuższe uczucie sytości i zmniejszy apetyt. To bardzo ważny aspekt w kontrolowaniu spożycia kalorii.

Nie tylko biała herbata

Nie ma co ukrywać – nawet najlepsze herbaty nie są magicznym sposobem na odchudzanie. Bez zbilansowanej diety i aktywności fizycznej trudno mówić o pozbyciu się zbędnych kilogramów. Jednak właściwości białej herbaty mogą wspierać ten proces jako część zdrowego stylu życia. Rozsmakowanie się w herbatach może też przynieść pewne skutki uboczne. Sklep z herbatami zabierze nas w podróż dookoła świata, szlakiem aromatycznych naparów. Niestety nie spowoduje to utraty wagi, ale z pewnością poprawi nasze samopoczucie i zafascynuje swoim bogactwem.

Mogą Cię także zainteresować