dobra herbata

Herbaty, które zadbają o Twoje zdrowie

Jedną z najpopularniejszych herbat jest herbata czarna, która produkowana jest z liści herbaty zielonej, które poddawane są procesowi fermentacji. Posiada ona lekki aromat, który z pewnością kojarzy każdy amator herbaty. Występuje ona także w wersjach aromatyzowanych takich jak, np. bardzo popularny Earl Grey. Mimo jej ogromnej popularności, niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z jej właściwości zdrowotnych. Po pierwsze, herbata ta, dzięki zawartości teiny doskonale pobudza. Jej regularne picie pomaga obniżyć ciśnienie, a także zapobiega powstawaniu próchnicy. Ponadto wspomaga wydzielanie soków trawiennych.
Dużą popularnością cieszy się także herbata zielona. Ma ona łagodny smak, który wielu osobom kojarzy się z ziołami. Swoją renomę zyskała głównie dzięki właściwościom wspomagającym spalanie tkanki tłuszczowej. W przeciwieństwie do herbaty czarnej nie pobudza, natomiast uspokaja i wycisza. Zawiera także witaminy, mikroelementy czy minerały.
Coraz częściej kupowana jest również biała herbata. Jest ona niezwykle delikatna i ma lekko słodki posmak. Mimo swej stosunkowo niewielkiej popularności w porównaniu do herbaty czarnej czy zielonej posiada ona najwięcej składników odżywczych i antyoksydantów. Ponadto pomaga w profilaktyce raka, a także obniża ciśnienie i cholesterol.
Większą popularność zyskuje także herbata rooibos, czyli herbata z czerwonokrzewu afrykańskiego. Nie posiada ona ani krzty goryczy, dzięki czemu jest delikatna. Dzięki temu, że nie zawiera kofeiny, z powodzeniem mogą ją pić wszyscy, nawet małe dzieci. Oprócz tego, że obniża ciśnienie, łagodzi także kolki u maluszków i bóle brzucha. Jej regularne picie przyspiesza także regenerację wątroby. Co ciekawe, jej picie wspomaga także leczenie zmian skórnych, takich jak wypryski czy trądzik.

Mogą Cię także zainteresować